top of page
Vyhledat

Aprílová trasa

Aktualizováno: 7. 4. 2021

V krátkosti a bez okolkov: Bratislava - Hamuliakovo - Dunajská Lužná - Tomášov - Malinovo - Most pri Bratislave - Bratislava.


Dlho sme premýšľali, diskutovali a vymýšľali vhodnú trať na rozjazd. Samozrejme, aj slzu sme pustili za Rakúskou infraštruktúrou. No nič iné nám nezostáva. Túto trať sme si prešli viackrát. Iste, cesta po hrádzi tam a späť by bola pohodlnejšia, ale aj nudnejšia. Premávka na týchto vedľajších cestách je počas víkendov, ale aj cez obed slabá. Navyše, alternatívne vieš ísť medzi Hamuliakovom a Dunajskou Lužnou po hrádzi - len pozor na ,,cyklisticky nepriateľské závory" - po dvoch defektoch sme sa rozhodli radšej ísť na tú cestu.
Rozmenené na drobné....


Štartovací QR kód je na križovatke smerom od Prístavného mosta do Vrakune a na hrádzu, kúsok za prečerpávacou stanicou pri Malom Dunaji. QR kód je na označovníku pomerne nízko, nakoľko veľa miesta nám tam nezostalo. Nižšie si môžeš stiahnuť súbor .gpx s celou trasou, ktorá má spolu cca 43,5km.


apríl
.gpx
Download GPX • 196KB


Ak je štartovací alebo iný QR kód na trase poškodený, prosíme, ihneď nás informuj, aby sme dali všetko do poriadku čo najskôr. Pokojne e-mailom na info@gruppetto-bratislava.com


Slovnaftskú hrádzu isto netreba predstavovať - stále ideš rovno, rovno a znova rovno. Uprostred je závora, prosím, neobes sa na nej. Asfalt je pomerne kvalitný, občas sa nájde nejaká tá diera, či kanál. Premávka na tejto strane je neporovnateľne nižšia ako na Petržalskej strane. Aj z tohto dôvodu sme vybrali túto stranu Dunaja.


Pokračuješ až k obci Hamuliakovo, kde zídeš pred Marina Café dole do obce. Pokračuješ po hlavnej a po pár metroch narazíš po ľavej strane na Obecný úrad ako aj Základnú školu. Na nástenke, vpravo dole sa nachádza Tvoj prvý check-point.


Čo robiť ak je kód poškodený? Prosím, urob fotografiu poškodeného QR kódu a pošli nám ju do e-mailu. Pokračuj ďalej v trati a po dokončení Ti manuálne zaznačíme prejdenie cez tento checkpoint na základe zaslanej fotografie, aby sa Ti absolvovanie trate počítalo. QR kód nahradíme novým čo najskôr.

Ďalej pokračuješ po hlavnej ceste smerom do Kalinkova a Dunajskej Lužnej. Kratšia cesta je po ceste tretej triedy, avšak je možné sa vrátiť pár metrov späť a prejsť do Dunajskej Lužnej po cyklochodníku.


V Dunajskej Lužnej nájdeš QR kód na nástenke pred obecným úradom, kde je dostatočne široký odstavný pruh, aby si mohol pohodlne zastaviť a zoskenovať ho. Veľké ďakujem patrí obci Dunajská Lužná a pani Braxatoris, ktorí nám QR kód radi umiestnili na ich nástenku.

Pokračuješ po ceste smerom k hlavnému ťahu z Bratislavy. Si na vedľajšej ceste a odbočuješ vľavo, tak opatrne. Ak si netrúfaš, neďaleko je prechod pre chodcov a môžeš prejsť na druhú stranu.Z Dunajskej Lužnej pokračuješ cez Studené do Tomášova. Od križovatky smerom na Miloslavov po Studené je asfalt pri krajnici v trochu horšom stave, alebo klasická Slovenská cesta.


V obci Tomášov sa nachádza QR kód v strede obce na križovatke s hlavnou cestou - Mierová ulica a Rastická, kúsok za zmrzlinárňou. Nachádza sa na reklamnom stĺpe pri odpadkových košoch.

Cez Rastickú ulicu pokračuješ smerom na Malinovo a Most pri Bratislave. Do Malinova vedia krásna rovná a široká cesta s kvalitným asfaltom. Ideálne na šliapnutie do pedálu a dobehnutie pár sekúnd.


Posledný check point sa nachádza v obci Most pri Bratislave, na zástavke SAD, kúsok za obecným úradom a kostolom. Po ľavej strane sa nachádza kostol, v pravo uvidíš ružový dom s mäsiarstvom. Zástavka sa nachádza pár metrov za prechodom pre chodcov. QR kód je umiestený na reklamnej ploche v prístrešku. Opäť, cesta je tu široká a zástavka SAD je mimo vozovky, takže môžeš pohodlne zastaviť.


Z Mosta pri Bratislave pokračuješ po hlavnej ceste do Bratislavy - Vrakuňa. Na okružnej križovatke použiješ druhý výjazd a Podunajskou ulicou sa dostaneš k modrému mostu, kde sa napojíš na cyklochodník cez Malodunajskú ulicu. Tvoj cieľ je vzdialený už iba pár metrov a nachádza sa na úradnej tabuli na križovatke, kde sa ulica rozdeľuje.

Práve si absolvoval aprílovú trať.

Napíš nám, ako sa Ti trať páčila, čo by si zlepšil. Radi prijmeme každý nápad, návrch ako sa zlepšiť. Robíme to pre celú komunitu cyklistov a radi sa posunieme vpred. Prípadne sa s nami podel o Tvoju obľúbenú trať a môžeme ju zaradiť do plánu.


V máji sa môžeš tešiť na horskú etapu - takže šup trénovať, napríklad na Novosvetskú, ktorej prídeš na chuť tak po 200 prejazdoch :-)1 175 zobrazení6 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

6 Comments


Dusan Blazicek
Dusan Blazicek
Apr 13, 2021

2 postrehy: preco nie je trat uz ako uzavrety okruh? tych par km by bolo ok. S tymi QR kodmi sa mi to zda koplikovane, najma pocas jazdy hladat kody niekde na nastenke alebo pri smetnych kosoch. Co tak vyuzit na meranie Stravu? Nemyslim si ze by mal niekto chut podvadzat....

Like
Pavol Kováč
Pavol Kováč
Apr 13, 2021
Replying to

Cyklistika, a hlavne na Slovensku, je častokrát spojená s kompromismi :-) Musíme sa prispôsobiť a ísť ďalej.

Žiaľ, trať nie je možné absolvovať opačne. Na druhej strane to môžeš zobrať ako skvelú príležitosť a prekonať svoje aktuálne limity. Pri ďalšej trati môže byť situácia opačná a štart/cieľ Ti bude lepšie sedieť. Aktuálne pracujeme na spoločných jazdách každú stredu, drž palce, aby sa situácia okolo korony trošku upokojila a začneme spoločne makať!

Like

Lacibajk
Lacibajk
Apr 07, 2021

zdravím.

da sa zverejnit, kolko kilometrov ma trasa

dakujem!

Like
Pavol Kováč
Pavol Kováč
Apr 07, 2021
Replying to

Ďakujem za tip na vylepšenie, doplnené.

Like
bottom of page