top of page
Vyhledat

Májová trasa

Aktualizováno: 7. 5. 2021

Májová trasa je pripravená. Krásnych 900m výškových čaká na Teba!


Opäť v krátkosti: Rača - Sv. Jur - Borinka - Stupava - Lamač - Kačín - Červený kríž a Rača.


Rozmenené na drobné...


Trať začína a končí na rovnakom mieste - Pivovar u Ábela, kde sa nachádzajú oba kódy - štart aj cieľ. Prosím, daj si pozor a nezabudni zoskenovať správny kód! Pivovar u Ábela sa nachádza na ulici Pri Vinohradoch a ľahko ho nájdeš. K dispozícii je parkovisko - takže sa vieš na štart dostať pohodlne aj autom.


P.S. Slinky na jedno orosené sa nám zbiehali už na štarte. Pozri si ich ponuku TU a dáš nám za pravdu.


Nižšie si môžeš stiahnuť súbor .gpx s celou trasou, ktorá má 52,4km a 879m výškových. Ak Ťa práve oblial pot, nezúfaj! Trať môžeš absolvovať kedykoľvek do konca septembra. Môžeš si ju postupne natrénovať, rozdeliť na menšie úseky. Určite ju pôjdeme spoločne viac krát, tak sa môžeš pridať a na záver si ju dáš celú a súťažne.


Májová trať
.gpx
Download GPX • 135KB

Alebo si môžeš stiahnuť do telefónu náš ťahák, prípadne si ho vytlačiť a zobrať so sebou vo vrecku:


Štart: U Ábela

Check-pointy:

Tri Bresty križovatka Pezinok/Sv. Jur

Kozí chrbát križovatka Biely kríž/Sv. Jur/Borinka

Stupava na hlavnej ceste pri Pošte a nákupnom centre

Kačín križovatka na konci strmého stúpania na Kačín

Červený kríž na pravej strane pri kríži

Cieľ: U Ábela


Ďalej sa pokračuje von z mesta a po pár metroch sa dostaneš na cyklochodník vedúci z konca Rače do Sv. Jura. Na začiatku trate je kvalita asfaltu trošku horšia, hlavne v prvom dlhšom zjazde, ale za odmenu Ťa čaká nový asfalt až do Sv. Jura, kde pokračuješ cez Prostrednú ulicu hore kopcom smerom na Biely kríž. Sv. Jur sa dá prejsť po hlavnej ceste, prípadne si vieš zvoliť trasu okolo Šúrskeho kanálu a bočnými uličkami sa vyhnúť hlavnému ťahu. Na konci Prostrednej ulici je prvá ,,stena" - nezľakni sa, toto je jeden z najhorších úsekov. Na konci Sv. Jura sa dostaneš na cestu smerom na Biely kríž.


Prvý kontrolný QR kód - Tri Bresty sa nachádza na označovníku na odbočke smerom na Limbach. Žiaľ, nachádza sa pri ľavej krajnici - daj si pozor, keď budeš prechádzať na druhú stranu. Premávka v tomto úseku je pokojná, ale občas sa cyklista objaví aj tu.


Čo robiť ak je kód poškodený? Prosím, urob fotografiu poškodeného QR kódu a pošli nám ju do e-mailu. Pokračuj ďalej v trati a po dokončení Ti manuálne zaznačíme prejdenie cez tento checkpoint na základe zaslanej fotografie, aby sa Ti absolvovanie trate počítalo. QR kód nahradíme novým čo najskôr.


Ďalej pokračuješ stáááále hore kopcom - pozor, na tomto úseku je veľmi odlišná kvalita asfaltu. Niektoré úseky sú top, iné majú svoje nedostatky. Po pár kilometroch sa dostaneš na rázcestie cesty zo Sv. Jura na Biely kríž (odbočka vľavo) a do Borinky/Lozorna (pokračuješ mierne do prava). Na rázcestí sa nachádza ďalší QR kód, ktorý je pripevnený o pozostatky zábradlia malého mostu, hneď pri označovníku.Po rázcestí nasleduje asi 700m úseku v horšom stave - ktorý by sa mal tento rok aj opravovať (konečne!) až sa dostaneš ku križovatke, kde odbočíš vľavo smerom do Borinky. Asfalt v tomto úseku je vo veľmi dobrom stave, hlavne v zjazde. Tu ťa čakajú ešte dve výraznejšie stúpania a zároveň aj najvyšší bod celej trate.


Po dlhom zjazde prídeš na križovatku v tvare T a odbočíš vľavo k Dračiemu hrádku, smerom do Borinky, až sa dostaneš do Stupavy. Stále ideš po hlavnej ceste a navyše mierne dole kopcom.V Stupave sa nachádza tretí QR kód - pri ceste na pravej strane, na nástenke pri Slovenskej pošte a potravinách. Veľká vďaka patrí mestu Stupava, ktorému sa náš projekt zapáčil a rozhodli sa nám pomôcť. ĎAKUJEME!


Nasleduje jemne zvlnený terén zo Stupavy, cez Záhorskú Bystricu až do Lamača. Cesta je dostatočne široká, dá sa ísť pri krajnici, ktorá je v dobrom stave.


Prosím, na začiatku Lamača je kruhový objazd, kde sa treba držať ľavého pruhu a opatrne ho prejsť. Dávaj si pozor, tá sekunda - dve nestojí za to. A hlavne, zmyslom našej výzvy je prekonať seba a nie mať najlepší čas na úkor bezpečia!


Za predajňou Lidl je potrebné odbočiť doľava. Žiaľ, nepodarilo sa nám presvedčiť mapy.cz aby nás neposielali až k cintorínu. Neboj sa, je tam riadny odbočovací pruh. Po odbočení sa pokračuje ďalej hore kopcom, ktorý nie je prudký, ale dosť dlhý. Nezabudni odbočiť doľava - ulička smerom na Kačín je celkom nenápadná.


Štvrtý QR kód sa nachádza kúsok za Kačínom, po prekonaní posledného stúpania.


Následne na Teba čaká krásny zjazd po novom asfalte. Hlavne nezabudni pred zákrutou pribrzdiť, hlavne keď nevidíš za ňu. Dostaneš sa na čistinku pri jazere, kde odbočíš doľava- zákruta je ostrá, daj si pozor. Ďalej pokračuješ Bratislavskú klasiku - okolo pár jazierok k U Slivu, pokračuješ stále hore kopcom až k Červenému krížu, kde nájdeš posledný kontrolný QR kód.


Nachádza vpravo na označovníku pri červenom kríži, podľa ktorého dostalo toto kultové miesto názov.


A už len dole kopčekom... už na Teba čaká zjazd dole do Rače a zoskenovanie cieľového QR kódu, ktorý si už videl na začiatku :-) Prosím, na Biely kríž už nemusíš ísť, to si šetríme na inokedy :-)


Za odmenu si dopraj jedno orosené a podpor aj takto slovenské gastro. Varia hneď niekoľko rôznych typov pív. Pivo si vieš kúpiť aj v skle, zobrať domov a spraviť si pekný večer doma!


Práve si absolvoval májovú trať.

Napíš nám, ako sa Ti trať páčila, čo by si zlepšil. Radi prijmeme každý nápad, návrh ako sa zlepšiť. Robíme to pre celú komunitu cyklistov a radi sa posunieme vpred. Prípadne sa s nami podel o Tvoju obľúbenú trať a môžeme ju zaradiť do plánu.

1 165 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page