top of page
Vyhledat

Májová trasa v okolí Schlosshof

Aktualizováno: 1. 5. 2022

Apríl bol trošku bláznivý - krásne dni sa striedali s tými upršanými. Teplota lietala všetkými smermi a mnohým sa ani von nechcelo ísť. A tak na nich aprílová trasa počkala. Nevadí, do septembra máte času dosť.


V máji sa pozrieme znova do Rakúska, ale tento krát sa pozrieme na druhú stranu smerom na Schlosshof cez Devín, kde je štart.


Štart

Ten sa nachádza pred kostolom na námestí v Devíne, ktorý sa nachádza pár metrov po stúpaní smerom z Bratislavy. Od štartu pokračujem smerom na Devínsku Novú Ves - či už po ceste, alebo pokojne aj po súbežnom cyklochodníku. Tu akurát pozor na zopár jám, čo ťa môžu prekvapiť.


Checkpointy

Koniec cyklocesty pri Schlosshofe - po prekonaní rieky Morava pokračuješ cca 300 m po rovnej cyklotrase, ktorá končí pár metrov pred vstupom do Schloshoffu. Na konci rovnej časti sa nachádza závora, kde vieš bezpečne zastaviť a zaznamenať svoj prejazd. Následne pokračujem po ceste smerom Merchegg, kde si vychutnáš nový asfalt.


Penny market - v obci Merchegg bude prechádzať okolo popod železnicu a bočnou ulicou do stredu mesta. Po pár metrov narazíš na predajňu Penny market po ľavej strane. Nemusíš ísť do protismeru, stačí zastaviť pri krajnici a zaznačiť svoj prejazd. Pokračuješ ďalej, až sa dostaneš na hlavnú cestu a odbočíš doľava, kde ťa čaká menší ,,brdok".


Na začiatku obce Groissenbrunn ťa čaká príjemný zjazd do dediny. Na križovatke po zjazde odbočíš doľava a pôjdeš ako-keby späť. Áno, čas zjazdu si vyšľapeš späť :-)


Parkovisko pri Schlosshofe - po pár kilometroch od Groissenbrunn narazíš na samotný Schlosshof, kde sa bude po pravej strane nachádzať parkovisko a hneď križovatka, kde sa vydáš doprava. Parkovisko je tvoj ďalší checkpoint.


Pokračuješ menším zjazdom dole a pokračuješ smerom na Schloss Niederweiden, kde sa napojíš na hlavnú cestu. Pozor, prichádzaš po vedľajšej. Cesta je trošku frekventovaná, ale je veľmi široká a bežne tadiaľto chodia cyklisti, vodiči sú zvyknutí. Tesne za mostíkom cez Russbach sa dá zísť na súbežnú cyklotrasu, ktorá má kvalitný asfalt. Je už iba na tebe, či budeš pokračovať rovno po hlavnej ceste, alebo sa presunieš na túto oficiálnu cyklocestu.


Pomedzi polia sa dostaneš do obce Stopfenreuth, kde sa napojíš na cyklotrasu smerom z Viedne, ktorá vedie po hrádzi.


Začiatok cyklotrasy - po hlavnej ceste ceste vyjdeš na menší most a ešte pred ním po ľavej strane začína cyklocesta na hrádzi.Jej začiatok je tvoj ďalší checkpoint. Po tejto ceste pokračuješ ďalej k mostu ponad Dunaj, ktorým prejdeš na druhú stranu do obce Hainburg, kde sa presunieš po cykloceste popri Dunaju až do centra, menší kopček a napojíš sa na cestu, ktorá vedie z Braunsbergu.


Železničná stanica - ďalším tvojim checkpointom je menšia železničná stanica, ktorá sa nachádza neďaleko nákupného centra. Zaznamenať svoj prejazd stačí na cyklochodníku, nemusíš prechádzať na druhú stranu cez železnicu!


Pokračuješ späť do Bratislavy oficiálnou cyklotrasou, ktorú pozná väčšina z vás. Cez hraničný priechod Berg sa vrátiš späť na Slovensko, pokračuješ okolo mosta Lafranconi až k Starému mostu.


Cieľ

Električka pod Starým mostom


Veríme, že aj táto trasa sa ti páčila a užil si si ju. Daj nám vedieť :-) Ak si netrúfaš na túto trasu sám, sleduj náš web či FB. Trasu spoločne prejdeme počas víkendu, spojíme to aj s pozretím nového mosta cez Moravu v obci Marchegg-Stadt. Pôvodne sme ti chceli predstaviť aj tento most a zaradiť ho do našej trasy. Ale ako to už býva, most pekný, ale cesta k nemu je, aká je.


Ak máš akékoľvek otázky, neváhaj nám napísať, radi poradíme, vysvetlíme.


Májová trasa
.gpx
Stáhnout GPX • 81KB

Májová trasa
.kmz
Stáhnout KMZ • 17KB


523 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page