top of page
Vyhledat

Posledná, Septembrová trasa, je tu!


Letné mesiace, a hlavne horúčavy, sú za nami a pred nami zostáva posledná trasa. Septembrová trasa nás zoberie opäť do Hainburgu, ale aj do kúpeľného mestečka Bad Deutsch-Altenburg, ako aj k historickému Carnuntum-u.


Štart

Aj augustová trasa začína pod Starým mostom pri električke. Už takmer kultové miesto kde sa stretávajú cyklisti na ich potulkách v okolí.


Od štartu pokračujem po hrádzi na hraničný prechod Berg. Prejdeš obcou Wolfstahl a stále sa držíš cyklochodníka, ktorý obchádza hlavný ťah.


Checkpointy

Most v Hainburgu - Na konci obce Hainburg prejdeš popod most cez Dunaj. Po ľavej strane sa nachádza areál na výcvik psov. Na konci cyklochodníka sa napojíš na hlavnú cestu smerom do Bad Deutch-Altenberg.


Za check-pointom odbočíš doprava a pokračuješ do kúpeľného mesta, ktorým prejdeš a pôjdeš smerom na Carnuntum.


Carnuntum - obec Petronell-Carnuntum je známa rozsiahlym rímskym sídlom. Ďalší checkpoint sa nachádza priamo pred budovou s hlavným vstupom do celého areálu.


Bočnými uličkami sa dostaneš späť na hlavnú cestu smerom na Bruck an der Leitha. Tu si môžeš užiť parádny dlhý zjazd - pozor, ešte pred najbližšou dedinou musíš odbočiť doľava smerom na Hollern a Schonabrunn.


Hasičská stanica v Schonabrunn-e - pri hlavnej ceste, po pravej strane sa nachádza hasičská stanica, ktorá je Tvojim ďalším checkpointom. Z dediny pokračuješ smerom do Prellenkirchenu.


Po ceste Ťa čaká pár brdkov, ako aj dlhý rovný úsek s miernym zjazdom do Prellenkirchenu. Dávaj si pozor, v Prellenkirchene sa napájaš na hlavnú cestu a si na vedľajšej ceste.


Parkovisko pri obecnom úrade - v centre obce Prellenkirchen, za križovatkou smerom na Deutsch Haslau, sa nachádza po ľavej strane Obecný úrad (Gemaideamt) spolu s poštou. Oproti je parkovisko spolu s pamätníkom a kohútikom s pitnou vodou.


Na záver trasy Ťa čakajú dve menšie stúpania, ktoré ale isto hravo zvládneš.


Odpočívadlo Berg - ďaľšie, pomerne kultové miesto pre každého cyklistu. Na odbočke smerom do Kittsee sa nachdáza prístrešok s automatom, ako aj kohútikom s pitnou vodou. Po tomto check-pointe Ťa už čaká finálová rovinka.


Cieľ

Aj tentokrát je Tvojim cieľom konečná autobusu 80 na Kopčianskej ulici, kde si finišoval počas bonusovej trati.


Septembrová trasa 2023
.
Download • 96KB

A toto bola posledná trať v rámci Cyklovýzvy 2023. Už teraz máme v hlave nové nápady, ktoré Ti predstavíme už na jeseň. Princíp Cyklovýzvy zostane rovnaký, ale prinesieme Ti nejaké novinky.


Nezabudni, aj septembrovú trasu treba prejsť do 30.09.2023, aby sa Ti počítala. Ak sa Ti trasa nepáči, nevadí, vieš si ju nahradiť Paliho bonusovou traťou.
325 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page