top of page
Vyhledat

Leto je tu a júnová trasa tiež!

Máme tu 4. trasu tohto ročníka a po jazdách po ,,dolniakoch" sa vyberieme do Karpát, kde si pozrieme cyklistické bratislavské klasiky - Kačín či Biely kríž.


Viac informácii o Cyklovýzve 2023 a registrácia na tomto odkaze.


Júnová trať alebo horská etapa nás zavedie na Železnú studničku, Kačín a rovno dvakrát na Biely kríž. Pomerne krátka trasa, no o to výživnejšia čo sa týka výškových metrov. Podrobné informácie nájdeš nižšie, ako aj vo videu z trasy od Peťa - Po horách s Peťom, ktorý prešiel celú trať a podelil sa s nami o zážitok.


Poďme sa teda pozrieť na trať bližšie


Štart


Kto by nepoznal Červený most na začiatku Železnej studničke. Od štartu pokračuješ po cyklotrase smerom do Karpát. Nezabudni pri bufete Železná studnička odbočiť doľava smerom na Kačín.


Nezabudni, pri každom bode máš toleranciu +/-200 metrov, takže nemusíš byť na konkrétnom mieste.


Checkpointy


Lúka na Kačíne - po miernom stúpaní sa dostanete na lúku na Kačíne, kde si viete oddýchnuť na lavičkách. Po tomto checkpointe príde cca 500 metrový úsek s prudším stúpaním - netreba sa zľaknúť, je to iba pár metrov. Za odmenu na Teba čaká pomerne dlhý zjazd po kvalitnom asfalte k Mestskému včelínu, kde sa napojíš na Cestu mládeže.


Pokračuješ po Ceste mládeže, kde prejdeš okolo Bufetu u Slivu, cez Červený kríž až na Biely kríž.


Biely kríž - klasika pre každého cyklistu. Medzi Červeným a Bielym krížom Ťa čakajú dve výraznejšie stúpania, ale zároveň aj krátky zjazd. Nezabudni si zaznačiť prejazd Bielym krížom a prípadne si dať krátku prestávku v bufete.


Pivovar u Ábela - tento checkpoint môžeš poznať z minulého roka. Nachádza sa kúsok za kruhovým objazdom v Rači smerom na Sv. Jur. Vonku je rozľahlá terasa, kde taktiež vieš dať krátku pauzu a doplniť energiu či tekutiny (samozrejme nealko).


Pokračuješ po ceste a pri obratisku električiek sa napojíš na cyklochodník, ktorý Ťa zavedie priamo do Sv. Jura. Ešte pred vstupom do dediny Ťa čaká pri vinohradoch ďalší checkpoint.


Pustý kostolík - sa nachádza pred menším zjazdom do Sv. Jura. Neďaleko sa nachádza aj odpočívadlo pre cyklistov, kde si vieš prípadne oddýchnuť.


Cez Sv. Jur sa dá prejsť po hlavnej ceste, ktorá je pomerne frekventovaná. Alternatívne sa dá prejsť po cyklotrase popri Šúrskom kanály a vlakovej stanici. Túto trasu nájdeš aj v súbore GPS. Je na Tebe, ktorú trasu si vyberieš.


Tri bresty - takmer v polovičke stúpania za Sv. Jurom sa nachádza odbočka smerom na Pezinok. Miesto môžeš poznať ako Tri bresty, kde sme stáli aj v predchádzajúcom ročníku.


Cieľ


Veľký Javorník - priznajme si, každý vie kde sa nachádza, ale väčšina to už hore nevyšlapala. Tak teraz máš o dôvod navyše a užiť si posledné stúpanie na trase.Trať môžeš prejsť kedykoľvek do 30.09.2023. Ak si netrúfaš na kopce, nič sa nedeje. Túto trasu si vieš nahradiť bonusovou Paliho špeci trasou.


Budem rád, ak sa podelíš o zážitky z Tvojho výjazdu, prípadne sa podelíš o Tvoju obľúbenú trasu, ktorá sa pokojne môže stať súčasťou Cyklovýzvy 2023.GPS súbor na stiahnutie:

júnová trasa
.gpx
Stáhnout GPX • 120KB

400 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page