top of page

Cyklovýzva 2023

Pripravili sme si pre Teba už 3. ročník našej Cyklovýzvy.

Ani tento rok neseď doma a pridaj sa

ku komunite cyklistov. Hlavu si môžeš aj tento rok vyvetrať na 6 rôznych tratiach, ktoré Ťa zoberú do všetkých kútov Bratislavského kraja či Rakúska.

Každý mesiac od apríla do septembra zverejníme jednu trať, ktoré je potrebné prejsť do 30.9.2023.

III. ročník

Ako to funguje?

Registruj sa prostredníctvom formuláru nižšie, zaplať štartovné a získaš prístup do aplikácie, kde budeš zaznamenávať trate, ktoré budeš prechádzať.

Na našej stránke budeme postupne od apríla do septembra zverejňovať jednotlivé trate - každý mesiac jednu trať.

K dispozícii budeš mať mapu, samozrejme súbor v tvare .gpx a informáciu, kde sa nachádzajú jednotlivé check-pointy.

 

Trate budú rôzne dlhé (50km - 120km), aby si prekonal svoje limity), štart aj cieľ v Bratislave a celá trať bude vhodná pre cestné bicykle. Povozíš sa po nekonečných rovinách južne od Bratislavy, ale zavítame aj do kopčekov nad Bratislavou, či do Rakúska. Trať bude vedená po cyklochodníkoch, ale aj po cestách s dopravou.

Určite počítame s bratislavskými klasikami – či už s hrádzou alebo Bielym krížom, ale predstavíme aj menej známe cesty a cestičky. Trať môžeš prejsť kedykoľvek od jej zverejnenia do 30.9.2023. Takisto sa môžeš registrovať a zapojiť do výzvy kedykoľvek počas jej trvania.

 

Trate si môžeš rozdeliť po mesiacoch ako budú zverejnené, alebo absolvovať aj všetky naraz (napr. aprílovú trať môžeš pokojne absolvovať v septembri, či májovú v júli). Je len na Tebe, kedy sa vyberieš. Či už v daždi, pri mesačnom svite alebo za pekného slnečného počasia. Trať môžeš absolvovať raz, dvakrát alebo pokiaľ nebudeš spokojný s časom.

Nepasuje Ti niektorá trať? Nevadí, stačí absolvovať bonusovú trať, ktorou vieš nahradiť jednu z povinných tratí. 

Popis trate, súbor .gpx ako aj fotografie jednotlivých kontrolných bodov nádeš vždy na našom blogu. Pri zverejnení novej trate Ti pošleme newsletter, aby si o nič neprišiel.

Check-point

Na začiatku, konci, ako aj na dráhe budú rozmiestené virtuálne check-pointy, ktoré je potrebné počas absolvovania trate zaznamenať. Prihlásiš sa do aplikácie prostredníctvom mena a hesla, ktoré od nás dostaneš e-mailom. Vyberieš trať, ktorú chceš absolvovať a stlačíš štart.

 

Aplikácia zaznamená Tvoju polohu a spustia sa stopky, ktoré Ti budú merať celkový čas. Na trati budú viaceré virtuálne check-pointy, ktoré treba zaznamenať v aplikácii. Prídeš na check-point, stlačíš ,,overiť" a aplikácia prostredníctvom GPS overí, či sa nachádzaš pri check-pointe (s toleranciou +/- 50m).

 

Polohu jednotlivých check-pointov nájdeš na našej stránke a taktiež budeš mať k dispozícii fotografiu miesta, aby si ho neminul. Vyberať budeme ľahko identifikovateľné miesta - kostol v obci, križovatka, jazero, obecný úrad, pumpa a pod. Po príchode do cieľa nezabudni označiť dokončenie trate, aby sa stopky zastavili a informácie sa odoslali.

Je potrebné dodržať poradie jednotlivých kontrolných bodov. Nezabudni vyraziť na cestu s nabitým telefónom. Aplikácia je určená pre mobilné telefóny s androidom ako aj iOS. Navyše funguje aj off-line (stačí mať GPS signál), takže nemusíš mať strach a chytať mobilný signál na Bielom kríži.

Image by Dan Russo

Výsledky

 

Pravidelne, min. raz za týždeň budeme zverejňovať zoznam so všetkými prejdenými trasami a časmi. V zozname bude iba Tvoje meno z aplikácie, zoznam jednotlivých trás (ktoré boli už zverejnené) a Tvoj čas. Ak absolvuješ nejakú trasu viac krát, v tabuľke nájdeš všetky svoje časy.

Výzva je pre každého cyklistu. Je len na Tebe, či sa rozhodneš zaútočiť na prvé priečky, alebo to celé zoberieš športovo.

V prvom rade ide o prekonanie samého seba.

Nezabudni, nemusí ísť o najlepší čas, ale ide hlavne o dobrú náladu, podobne ako v GRUPPETTE!

Ak to aktuálna situácia dovolí, raz mesačne zorganizujeme prejazd trate spoločne, aby si si vychutnal tú správnu atmosféru.

Veľké ďakujem patrí 

generálnemu partnerovi podujatia:

ProCycling_logo.jpg

Každý, kto úspešne absolvuje všetky trate získa krásnu účastnícku medailu.

Navyše každý účastník, ktorý absolvuje aspoň 5 etáp zo 6 bude zaradený do tomboly o vecné ceny.

DSC_1265_edited.jpg

Partneri podujatia a tomboly:

ProCycling_logo
Registrácia na
Cyklovýzvu 2023
Mal by som záujem o:

Ďakujeme za registráciu!
Poslali sme Ti potvrdzujúci e-mail.

bottom of page