top of page
Vyhledat

Májová trasa

Máj sľubuje pekné počasie, ako aj dva krátke pracovné týždne. Tak ber bike a hybaj prejsť Májovú trasu. Aj tentokrát Ti prinášame aspoň časť novej trasy, ktorá tu ešte nebola.


Viac informácii o Cyklovýzve 2023 a registrácia na tomto odkaze.


Májová trasa Ťa zoberie krížom-krážom cez Lužné lesy, kde Ti predstavíme alternatívnu trasu k hrádzi - napríklad, keď veľmi fučí a Tebe sa nechce ťahať :-) Aj Májovú trasu si môžeš pozrieť na youtube - Po horách s Peťom, ktorý si pre nás pripravil parádne video z výjazdu s nami.


Poďme sa teda pozrieť na trať bližšie

Štart


Štart sa nachádza pod Prístavným mostom na Slovnaftskej strane, odkiaľ pokračuješ po cyklochodníku smerom k bufetu K3 a Slovnaftu. Nezabudni si zaznačiť štart v aplikácii. Pri bufete K3 pokračuješ súbežnou cestou s R7 smerom k OLO, kde prejdeš nadjazdom na druhú stranu diaľnice.


Checkpointy


Nadjazd ponad diaľnicu - pár metrov za spaľovňou prechádzaš na druhú stranu diaľnice. Tento nadjazd je Tvojim prvým checkpointom. Z nadjazdu pokračuješ popri Slovnafte smerom na Dunajskú Lužnú. Pokračuješ lesnými cestami. Pozor si daj pri Bufete na konci sveta, kde je často závora cez celú cestu.


Výjazd na hrádzu - po prejdení lesných cestičiek sa napojíš späť na hrádzu, kde je Tvoj ďalší checkpoint. Po zaznamenaní prejazdu pokračujem po hrádzi smerom na začiatok Hamuliakova, kde zídeš z hrádzi a prejdeš na hrádzu medzi Hamuliakovom a Dunajskou Lužnou. Pozor, na tejto hrádzi sa nachádza niekoľko závor. Prípadne, môžeš zísť na cestu a k ďalšiemu checkpointu sa dostaneš cez ulicu Pri hrádzi v Dunajskej Lužnej.


Zjazd z hrádze - v Dunajskej Lužnej zídeš z hrádze do obce, čo je Tvojím checkpointom. Daj si pozor, v obci križuješ hlavnú cestu, ktorá je v pracovnej dobe dosť vyťažená. Z Dunajskej Lužnej pokračuješ vedľajšou cestou do Alžbetinho dvora.


Zvonica Miloslavov - v Miloslavove - časť Alžbetin dvor odbáčaš z hlavnej cesty doľava smerom do späť k Bratislave. Na tejto križovatke sa nachádza malá zvonica, ktorá je Tvojim ďalších checkpointom. Pokračuješ cestou do obce Miloslavov a okolo štrkoviska pokračuješ po Vinohradníckej smerom do Podunajských Biskupíc. Na ich začiatku si daj pozor, križuješ dvojo kolají a hneď na to je retardér.


Križovatka Podunajské Biskupice - ďalší checkpoint sa nachádza na občasnej konečnej zástavke na Vinohradníckej ulici v Podunajských Biskupiciach (križovatka s ulicou Pri trati). Odtiaľ pokračuješ cez Vrakuňu smerom ku kruhovému objazdu pri kostole. Použiješ tretí výjazd a po pár metroch sa napojíš na cyklochodník popri Malom Dunaji, ktorým sa dostaneš na začiatok k bufetu K3.


Cieľ


Cieľom je križovatka za bufetom K3 smerom k stavidlu a Prístavnému mostu. Nachádza sa tu aj ,,odpočívadlo" pre cyklistov. Nezabudni, máš toleranciu +/- 200 metrov, takže nemusíš stáť na checkpointe či cieli na centimeter presne.


Trať môžeš prejsť kedykoľvek do 30.09.2023. Ak sa Ti táto trasa nepáči, nič sa nedeje. Jednu trasu, napríklad túto, si vieš nahradiť bonusovou Paliho špeci trasou. V júni na nás čaká horská etapa, kde preveríš svoju kondičku.


Budem rád, ak sa podelíš o zážitky z Tvojho výjazdu, prípadne sa podelíš o Tvoju obľúbenú trasu, ktorá sa pokojne môže stať súčasťou Cyklovýzvy 2023.


GPS súbor na stiahnutie:


Máj-finál
.gpx
Download GPX • 78KB


429 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Dusan Blazicek
Dusan Blazicek
Jun 06, 2023

Pozor úsek medzi Dunajskou Lužnou a Alžbetiným Dvorom je momentálne uzavretá a neprejazdná. Asfaltujú.

Like
bottom of page