top of page
Vyhledat

Začíname Cyklovýzvu 2023 s bonusovou traťou!

Aktualizováno: 28. 2. 2023

Aj tento rok sa môžeš tešiť v rámci Cyklovýzvy 2023 na 6 trás a jednu bonusovú, ktorú Ti predstavíme v článku nižšie.


Viac informácii o Cyklovýzve 2023 a registrácia na tomto odkaze.


Pripravili sme si pre Teba bonusovú trať - tentokrát je to Paliho obľúbená trasa, ktorá vedie od Starého mesta cez blízke Rakúsko. Navyše sme sa spojili s Peťom z youtube kanála Po horách s Peťom, ktorý predstaví bonusovú trať v krátkom videu. Premiéra videa už 28.2. večer.


Peťo ako správny športovec sa nechal nahovoriť a vystúpil zo svojej komfortnej zóny - hory a horský bicykel zamenil za žiletku a asfalt. Ako to dopadlo? Nuž, aj sa stratil, aj išiel pešo - naša trať mu nestačila a tak si chlapec pridal (a zarobil).


Poďme sa teda pozrieť na trať bližšie


Štart


Začiatok Paliho špeci trasy je, ako zvyčajne, pri električke T3 - kultúrny stánok pod Starým mostom v Petržalke. Od štartu pokračujem po hrádzi smerom k mostu Lafranconi až k hraničnému prechodu Berg. Za hraničným prechodom je potrebné prejsť na druhú stranu cesty - prosím, buď opatrný. Nezabúdaj, že ide o prejdene trasy a nie o čas :-) Pokračuješ po signálke do obci Berg, kde na Teba čaká dlhšie tiahle stúpanie. Nezabudni sa na zákrute v kopci držať rovno - tentokrát nejdeš po hlavnej ceste.


Checkpointy


Berg stúpanie - na konci stúpania za obcou Berg sa nachádza križovatka - asfaltová ceste pokračuje doľava, odbočka vpravo je už iba šolotina. Na križovatke je aj smerová tabuľa. Pri prejazde si zaznač checkpoint.


Po dlhšom klesaní sa dostaneš na kruhový objazd na začiatku obce Edelstal. Pokračuješ po hlavnej ceste dedinou, kde ťa na konci čaká tiahle stúpanie s parádnym zjazdom okolo vínnych pivníc. Po hlavnej ceste sa dostaneš do obce Prellenkirchen.


Tankstelle v Prellenkirchene - po cca 250m od začiatku obce uvidíš po pravej strane kostol (minuloročný checkpoint). Oproti sa nachádza odbočka vľavo smerom na juh. Hneď po odbočení uvidíš vpravo tankovací automat. Prejazd môžeš zaznamenať pri automate, ale pokojne aj na malom námestí s fontánou pri kostole. Aplikácia akceptuje odchýlku +/- 300 metrov - takže vždy zastaň tak, aby si bol v bezpečí a cítil sa komfortne.

Po odbočení Ťa čaká parádny zjazd až skoro do obce Pama. Užívaj ale nestrať pozornosť - kde tu sa objaví zajac či srnec.


Potraviny Nah-and-Frish - V Pame pri fontáne (jazierku) treba odbočiť doľava k predajni Nah and Frish, ktorá je Tvojou ďalšou zástavkou. Buď opatrný - hneď v križovatke je vyvýšený retardér, aby ťa neprekvapil.


Cez dedinu prejdeš k železničnej trati, s ktorou pôjdeš súbežne - niektorí si túto časť cesty môžu pamätať z minulého roka.


Cieľ

Konečná autobusu 80 - Kopčianska - tento cieľ sme mali opäť aj minulý rok pri viacerých trasách. Konečná autobusu je aj Tvojou konečnou pre túto trasu.Verím, že bonusovú trať si užiješ. Zvládne ju každý - prevýšenie, ani vzdialenosť nie sú problémom. Bonusovou traťou si môžeš nahradiť jednu z riadnych tratí - či už sa ti nebude páčiť horská trať, či časovka, bonusová trať je Tvoja záchrana.


Budem rád, ak sa podelíš o zážitky z Tvojho výjazdu, prípadne sa podelíš o Tvoju obľúbenú trasu, ktorá sa pokojne môže stať súčasťou Cyklovýzvy 2023.


GPS súbor na stiahnutie:


bonusova trat 2023
.gpx
Download GPX • 52KB

649 zobrazení7 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

7 Comments


Ján
Ján
Mar 08, 2023

Podľa gpx sa za Edelstalom do Prellenkirchen ide po štrkovej ceste poza vínne domčeky alebo môže sa ísť po asfaltovej Edelstalerstraße?

Like
Pavol Kováč
Pavol Kováč
Mar 28, 2023
Replying to

Stačí prejsť po asfaltke popred Vinice. Do GPS sa ,,vloudila" chybička....

Like

Dusan Blazicek
Dusan Blazicek
Mar 02, 2023

Appka ku trati bude kedy spustena?

Like
Pavol Kováč
Pavol Kováč
Mar 04, 2023
Replying to

Ahoj. Bonusová trasa je už nadstavená v aplikácii od 1.3.2023, prihlasovacie údaje som Ti posielal. Ak si zostal prihlásený z minulého roka, treba sa odhlásiť a znova prihlásiť, malo by ti načítať trasu. Ak nie, píš a pozrieme sa na to.

Like

Opat moje oblubene zeleznice priecestie. Snad na nom nebudem stat 3. rok po sebe

🤣

Like
Replying to

Tak tradicia musi byt zachovana, je to tam proste a 5min som si postal 🤣🤣🤣


Like
bottom of page