top of page

Cyklovýzva 2024

Už IV. ročník Cyklovýzvy práve štartuje!

Opäť sa môžeš tešiť na zaujímavé trasy, ktoré Ti predstavia nové miesta, ale aj staré klasiky v Bratislave a okolí, ako aj v Rakúsku.

Každý mesiac od apríla do septembra zverejníme jednu trať, ktoré je potrebné prejsť do 30.9.2024.

IV. ročník

Ako to funguje?

Registruj sa prostredníctvom formuláru nižšie, zaplať štartovné a získaš prístup do aplikácie pre Andoid alebo iOS, kde budeš zaznamenávať trate, ktoré budeš prechádzať.

Počas roka sa zverejní 6 trás - vždy jedna v mesiacoch apríl až september, ktoré je potrebné prejsť. Trasy sú rôzne, podobne ako na známych etapových pretekoch. Niekedy na Teba čakajú nekonečné roviny medzi poľami, inokedy zas zablúdiš do Malých Karpát. Trasy sú väčšinou vedené po cyklocestách a vedľajších trasách, občas môžeš naraziť na kúsok šolotiny.

 

Trasy sú pripravované cyklistami pre cyklistov a vždy sú zjazdné pre cestný bicykel. Trasy majú do 100km, podľa náročnosti. Netrúfaš si na 100km, či nie si zrovna vrchár? Nevadí! Aj tento rok sme zverejníme jednu bonusovú trať, ktorou si vieš nahradiť jednu z riadnych tratí. Je už len na Tebe, kedy trasu prejdeš - na všetky trasy máš čas do konca septembra. Takže aprílovú trasu môžeš pokojne absolvovať v lete, ak si milovníkom slnečného počasia. 

 

 

Trate budú rôzne dlhé, aby si prekonal svoje limity, štart aj cieľ v Bratislave a celá trať bude vhodná pre cestné bicykle. Povozíš sa po nekonečných rovinách južne od Bratislavy, ale zavítame aj do kopčekov nad Bratislavou, či do Rakúska. Trať pripravujú cyklisti cyklistom - väčšinou sa držíme cyklociest a vedľajších ciest. 

 

Trate si môžeš rozdeliť po mesiacoch ako budú zverejnené, alebo absolvovať aj všetky naraz (napr. aprílovú trať môžeš pokojne absolvovať v septembri, či májovú v júli). Je len na Tebe, kedy sa vyberieš. Či už v daždi, pri mesačnom svite alebo za pekného slnečného počasia. Trať môžeš absolvovať raz, dvakrát alebo pokiaľ nebudeš spokojný s časom.

Nepasuje Ti niektorá trať? Nevadí, stačí absolvovať bonusovú trať, ktorou vieš nahradiť jednu z povinných tratí. 

Popis trate, súbor .gpx ako aj fotografie jednotlivých kontrolných bodov nájdeš vždy na našom blogu. Pri zverejnení novej trate Ti pošleme newsletter, aby si o nič neprišiel.

Check-point

Na začiatku, konci, ako aj na dráhe budú rozmiestené virtuálne check-pointy, ktoré je potrebné počas absolvovania trate zaznamenať. Prihlásiš sa do aplikácie prostredníctvom mena a hesla, ktoré od nás dostaneš e-mailom. Vyberieš trať, ktorú chceš absolvovať a stlačíš štart.

 

Aplikácia zaznamená Tvoju polohu a spustia sa stopky, ktoré Ti budú merať celkový čas. Na trati budú viaceré virtuálne check-pointy, ktoré treba zaznamenať v aplikácii. Prídeš na check-point, stlačíš ,,overiť" a aplikácia prostredníctvom GPS overí, či sa nachádzaš pri check-pointe (s toleranciou +/- 50m).

 

Polohu jednotlivých check-pointov nájdeš na našej stránke, kde budú pekne vyznačené v mape. Vyberať budeme ľahko identifikovateľné miesta - kostol v obci, križovatka, jazero, obecný úrad, pumpa a pod. Po príchode do cieľa nezabudni označiť dokončenie trate, aby sa stopky zastavili a odoslali sa všetky informácie na náš server.

Je potrebné dodržať poradie jednotlivých kontrolných bodov. Nezabudni vyraziť na cestu s nabitým telefónom. Aplikácia je určená pre mobilné telefóny s androidom ako aj iOS. Navyše funguje aj off-line (stačí mať GPS signál), takže nemusíš mať strach a chytať mobilný signál na Bielom kríži.

Image by Dan Russo

Výsledky

 

Pravidelne budeme zverejňovať zoznam so všetkými prejdenými trasami a časmi. V zozname bude iba Tvoja prezývka z aplikácie, zoznam jednotlivých trás (ktoré boli už zverejnené) a Tvoj čas. Ak absolvuješ nejakú trasu viac krát, v tabuľke nájdeš všetky svoje časy.

Účastnícka medaila za Tvoju snahu

Na konci na Teba čaká za odmenu medaila - získa ju každý, kto prejde všetkých 6 trás (prípadne 5 a bonusovú trať).Navyše, každý kto stihne prejsť 5 a viac trás je automaticky zaradený do tomboly o rôzne ceny.

DSC_1265_edited.jpg

Výzva je pre každého cyklistu. Je len na Tebe, či sa rozhodneš zaútočiť na prvé priečky, alebo to celé zoberieš športovo.

V prvom rade ide o prekonanie samého seba.

Nezabudni, nemusí ísť o najlepší čas, ale ide hlavne o dobrú náladu, podobne ako v GRUPPETTE!

Ak to aktuálna situácia dovolí, raz mesačne zorganizujeme prejazd trate spoločne, aby si si vychutnal tú správnu atmosféru.

Veľké ďakujem patrí 

generálnemu partnerovi podujatia:

ProCycling_logo.jpg
Registrácia na
Cyklovýzvu 2024
Mal by som záujem o:

Ďakujeme za registráciu!
Poslali sme Ti potvrdzujúci e-mail.

bottom of page